Важливою подією в рамках щорічного фестивалю «Наша спадщина», що проходить в Нью-Йорку став прийом представників російськомовної общини президентом Брукліна Марті Марковіцем. Такі зустрічі проходят вже не перший рік, і кожного разу Марті Марковіц прагне проявити себе гостинним і привітним господарем.

У своєму виступі «господар будинку» сказав багато втішних слів на адресу нашої общини, підкресливши її заслуги в діловому і культурному житті міста.
– Якщо раніше Бруклін вважався споконвічно американським районом, – заявив Марковіц – то зараз його справедливо можна назвати американо-російським.

За традицією, що склалася, Марті Марковіц вручив Почесні грамоти лідерам громадських, релігійних організацій, що найбільш відрізнилися, і бізнесменам Брукліна. Серед нагороджених – Данієл Джейкобсон, Герміна Хорожая, Леонард Петлах, Євгеній Школьников.

У списку нагороджених є ще одне ім’я – засновника і керівника єврейської організації Старетт-сіті Малки Буділовської, яка нещодавно пішла з життя. Пам’ять цього чудового життя присутні ошанували мовчанням. Почесну грамоту з вдячністю прийняла її дочка Галина.

По заслугах оцінив Марті Марковіц воістину титанічну працю, яку вкладає в організацію фестивалів Російсько-американський фонд в особі Марини Ковальової, Регіни Киржнер, Регіни Шамілової і Леї Шамаїлової, виразивши дружньому колективу особисту вдячність.

У свою чергу Марина Ковальова подякувала Марті Марковіцу за його велику увагу до життя російськомовної общини і представила гостя фестивалю, українського гостя Петра Лебединця, який вручив президентові Брукліна свою картину.
Марті Марковіцу картина сподобалась, прийнявши дарунок, він сказав, що вона стане прикрасою його резиденції.
Вручення нагород перейшло не лише в урочисту, але і в приємну церемонію, яку вів виконавчий директор COJECO Роман Шмулензон. Марті Марковіц охоче фотографувався з нагородженими, знаходячи для кожного теплі слова.

Прийом завершився концертною програмою. Із запальним танцем виступив дитячий грузинський ансамбль «Коріння». Гарячі оплески заслужив соліст московського театру «Шалом» Євгеній Валевич, що підкорив глядачів своїм мистецтвом.
Прощаючись, Марті Марковіц сказав, що він буде радий бачити всіх у себе і в наступному році.
До нової зустрічі!

Олександр Еберлін
Газета «Новий Нью-Йорк», 19-25 червня 2009